Kalkulator zdolności kredytowej

Pieniądz

Pieniądz

Poniższy formularz zawiera kalkulator zdolności kredytowej na 2018 rok pozwalający na obliczanie zdolności kredytowej dla kredytu hipotecznego, gotówkowego czy samochodowego. Pamiętaj, że od 1 stycznia 2014 roku maksymalny okres spłaty kredytu uwzględniany przy obliczaniu zdolności kredytowej wynosi 30 lat – wynika to z zapisów znowelizowanej w 2013 roku Rekomendacji S, która wydana została przez Komisję Nadzoru Finansowego. Aby obliczyć swoją zdolność kredytową w bankach, wpisz wszystkie niezbędne dane dotyczące Twoich dochodów oraz wydatków do kalkulatora hipotecznego umieszczonego poniżej i kliknij OBLICZ.

 

Kalkulator zdolności kredytowej 2018

 

Jak banki obliczają zdolność?

Pamiętaj o tym, że zdolność kredytowa obliczona za pomocą powyższego kalkulatora będzie wartością przybliżoną. Orientacyjny charakter obliczeń wynika z faktu, iż w każdym banku ocena zdolności kredytowej wygląda nieco inaczej. Banki w różnym stopniu uwzględniają czynniki wpływające na zdolność kredytową, w tym między innymi składowe przychodów kredytobiorcy (wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę na czas określony czy nieokreślony, dochody z umów o dzieło czy umowy zlecenia, itp) jak i składowe wydatków (koszty utrzymania mieszkania, koszty obsługi karty kredytowej czy limitu debetowego, wydatki na ubezpieczenia, itp). Z tego też względu finalna zdolność kredytowa w każdym z banków może być nieco inna, a różnice w obliczonej zdolności mogą sięgać około 30%!

Zdolność kredytowa w bankach

Sugerujemy zapoznanie się z tabelą zawierającą porównanie rzeczywistych wyników obliczeń zdolności kredytowej w każdym z banków (m.in. PKO BP, Pekao SA, BZ WBK, mBank, Deutsche Bank, Alior Bank, BGŻ BNP Paribas czy BOŚ), które opublikowane są na stronie kalkulatora zdolności kredytowej portalu Kred.pl. Pozwoli Ci to precyzyjnie ocenić, w którym banku będziesz miał największe szanse na uzyskanie najwyższej kwoty kredytu hipotecznego, gotówkowego czy samochodowego.

Sprawdź, jak podwyższyć zdolność kredytową

Jeżeli Twoja zdolność kredytowa będzie niewystarczająca, aby dostać odpowiednio wysoki kredyt hipoteczny czy samochodowy, możesz podjąć aktywne działania, które doprowadzą do jej podwyższenia. Między innymi możesz doprowadzić do zmniejszenia niektórych wydatków z budżetu domowego, które wpływają na zdolność kredytową. Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem szczegółowo opisującym sposoby podwyższania zdolności kredytowej.

O zdolności kredytowej piszemy w poniższych artykułach: