Ranking kredytów dla firm

Działalność gospodarcza

Ranking kredytów dla firm i osób prowadzących działalność gospodarczą pod kątem kosztów kredytu udzielanego przez bank. Kluczowym kryterium porównania kredytów dla firm w ramach niniejszego rankingu jest rzeczywiste oprocentowanie kredytu (RRSO), uwzględniające takie koszty kredytowe, jak marża banku, stawka bazowa pożyczek międzybankowych (dla kredytów w złotych – WIBOR), wysokość prowizji od udzielenia kredytu czy ewentualne dodatkowe opłaty kredytowe wymagane przez bank. Ranking zawiera ponadto szereg innych szczegółowych informacji o kredytach na działalność gospodarczą w przypadku firm jak i prowadzących jednoosobową działalność na zasadzie samozatrudnienia. Warto zwrócić uwagę, że ranking uwzględnia zarówno kredyty dla firm o ugruntowanym już stażu na rynku jak i kredyty dla nowych firm, które dopiero zaczynają działalność gospodarczą.

Kredyt dla firm – ranking 2018

Poniższy ranking klasyfikuje najlepsze kredyty dla firm udzielane na kwotę 10 000 złotych na okres 36 miesięcy.

Powyższe zestawienie zawiera dane na temat marży kredytu dla firm, czy prowizji od udzielenia kredytu. Wśród istotnych szczegółowych informacji o kredytach dla firm zawartych w rankingu na uwagę zasługuje w szczególności kwestia minimalnego stażu firmy czy działalności gospodarczej uprawniającej do uzyskania kredytu firmowego. Większość banków wymaga, aby podmiot starający się o kredyt na działalność gospodarczą miał przynajmniej półroczny staż na rynku (chodzi w tym przypadku o udowodnienie dobrej kondycji firmy i zdolności do przetrwania na konkurencyjnym rynku – pozytywnie rokującej na przyszłość, jeżeli chodzi o spłacalność kredytu). Są jednak banki, które mogą oferować kredyt dla nowych firm – w takim wypadku nie ma wymagań odnośnie stażu działalności firmy na rynku.
Za pomocą odnośnika „Złóż wniosek” użytkownicy mogą skontaktować się z doradcą kredytowym celem uzyskania wyjaśnień i dodatkowych informacji na temat oferty lub w celu złożenia wniosku o kredyt.
Szczegółowe informacje dotyczące każdej z ofert kredytów dla firm uzyskasz pod linkiem „więcej informacji”. W obszernej tabeli zaprezentowanie są tam informacje dodatkowe dotyczące zarówno warunków uzyskania kredytu w danej instytucji jak i specyficznych kosztów kredytu dla firm w danym banku. W szczególności publikowane są tan takie dane jak: